Ruszyła II runda eliminacji LKE. Klub Polaka uratował sytuację

Sytuacja The New Saints FC, których piłkarzem jest Adrian Cieślewicz, była już niewesoła. Poprawili ją golem na 1:1 i z takim wynikiem przystąpią do rewanżu ze Swiftem Hesperange. W eliminacjach LKE zwyciężali Partizani Tirana czy KF Ballkani.

Mecz eliminacji LM: New Saints FC - BK Hacken Instagram / New Saints FC / Mecz eliminacji LM: New Saints FC - BK Hacken
New Saints pożegnali się z eliminacjami Ligi Mistrzów, w których przegrali z BK Hacken. Mistrzom Walii pozostało spróbować dostać się przez trzy rundy do grupy Ligi Konferencji Europy. Na ścieżce mistrzowskiej spotkali się z luksemburskim Swiftem Hesperange.

Adrian Cieślewicz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i zobaczył nieudany początek Świętych. Już w 14. minucie stracili gola, a następnie zawdzięczali bramkarzowi utrzymanie kontaktu z rywalem. Ten zatrzymał strzał z rzutu karnego.

New Saints nie poddali się i zwiększyli szansę na awans golem w 74. minucie. Dzięki strzałowi na 1:1 Rory'ego Holdena drużyna z Walii przynajmniej nie będzie musiała odrabiać strat w rewanżu w Luksemburgu.

Piłkarze Partizani Tirana wrócą z zaliczką 1:0 z Andory, w której zwyciężyli z Atleticiem Escaldes. Jedyna bramka w meczu była kuriozalna. Gracze Atleticu wymieniali podania na własnej połowie boiska, a ostatnie z nich trafiło do bramkarza. Ten kompletnie zagubił się pod naporem Christiana Mby, zgubił piłkę i umożliwił wpakowanie jej do siatki napastnikowi Partizani. Gracz z Tirany nawet specjalnie nie świętował takiego gola.

Blisko awansu po wtorkowych meczach jest KF Ballkani. Drużyna z Kosowa przełknęła gorzką pigułkę w poprzednim tygodniu, ponieważ zmarnowała dwubramkową przewagę w dwumeczu eliminacji Ligi Mistrzów z Ludogorcem Razgrad. Tym razem nie powinna pozwolić sobie na podobne potknięcie, ponieważ zdobył przewagę 3:0 w dwumeczu z północnoirlandzkim Larne FC.

Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin zagrają w eliminacjach Ligi Konferencji Europy w czwartek.