Piękny gol utrudnił zadanie klubowi Jakuba Piotrowskiego

Ludogorec Razgrad przystąpi do rewanżu z Olimpiją Ljubljana w eliminacjach Ligi Mistrzów po remisie 1:1 u siebie. Kolejną małą niespodziankę sprawił farerski KI Klaksvik.

Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
Ludogorec w poprzedniej rundzie obudził się dopiero w rewanżu, ale wystarczyło to do odwrócenia wyniku 0:2 na 4:2 w dwumeczu z KF Ballkani. Tym razem mistrz Bułgarii wystartował u siebie i nie chciał skazać się na pościg w rewanżu.

Olimpija Ljubljana miała inny plan i zdobyła prowadzenie 1:0 pięknym strzałem z dystansu Timiego Elsnika. Ludogorec odpowiedział golem na 1:1 w końcówce pierwszej połowy. Jakub Piotrowski był w podstawowym składzie Ludogorca i grał przez 54 minuty.

KI Klaksvik jest sprawcą największej jak dotąd niespodzianki w eliminacjach Ligi Mistrzów, ponieważ wyeliminował z nich Ferencvarosi TC. Klub z Wysp Owczych doprowadził do "trzęsienia ziemi" w węgierskim zespole i zwolnienia trenera Stanisława Czerczesowa.

Następnym przeciwnikiem KI Klaksvik jest BK Hacken, który pozbawił nadziei na fazę grupową Adriana Cieślewicza z New Saints. Mecz na Wyspach Owczych zakończył się remisem 0:0, czyli tak samo jak pierwsze starcie KI Klaksvik z Ferencvarosem.

Sheriff Tyraspol może w tym roku rozgrywać mecze europejskich pucharów na własnym stadionie bez konieczności przenoszenia się do Kiszyniowa. W Naddniestrzu pokonał już Farula Constanta, a w środę zmierzył się z Maccabi Hajfa.

Sheriff wybierze się do Izraela ze skromną zaliczką 1:0. Zawdzięcza ją strzałowi Amine Talala w 28. minucie. Po tym golu Maccabi przejęło inicjatywę, ale odpowie najwcześniej w rewanżu.