Lewandowski już strzela. Bramkarz Arsenalu bez szans [WIDEO]

Robert Lewandowski mecz FC Barcelony z Arsenalem rozpoczął w podstawowym składzie. Polski napastnik już w 7. minucie pokazał to, co najlepiej potrafi. Świetnie odnalazł się z piłką w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Łukasz Witczyk
Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Arsenalem Twitter / TheSCTour / Na zdjęciu: Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Arsenalem
To pierwszy mecz sparingowy FC Barcelony podczas tournee po Stanach Zjednoczonych. Duma Katalonii miała wcześniej rozegrać spotkanie z Juventusem FC, ale nie doszło ono do skutku. Powodem były zdrowotne problemy piłkarzy Barcy. Aż piętnastu z nich zmagało się z wirusowym zapaleniem żołądka i jelit. Mecz ze Starą Damą został odwołany.

W czwartek FC Barcelona była już gotowa do gry. Mecz w podstawowym składzie rozpoczął Robert Lewandowski. Choć Polak do drużyny dołączył tydzień później niż reszta, to trener Xavi postawił na niego od pierwszej minuty.

Decyzja ta była strzałem w dziesiątkę. Polski napastnik już w 7. minucie zdobył bramkę. Lewandowski świetnie odnalazł się w polu karnym. Gdy piłka trafiła do niego, nie zastanawiał się ani chwili i z kilku metrów pokonał bramkarza rywali. Trafienie można zobaczyć poniżej.

Wpadki nie ustrzegł się realizator transmisji, który uznał, że to Pedri zdobył bramkę. Z jego strzałem poradził sobie jednak golkiper Arsenalu, ale przy dobitce Lewandowskiego nie miał już szans.

Mecz zakończył się wynikiem 5:3 na korzyść Arsenalu, a Lewandowski został zmieniony w przerwie.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona zostanie w nowym sezonie mistrzem Hiszpanii?