Sensacja w meczu Wieczystej

Fatalnie Wieczysta Kraków weszła w nowy sezon. Faworyt do awansu z III ligi przegrał 0:1 na wyjeździe z Karpatami Krosno.

Rafał Szymański
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
W poprzednich rozgrywkach zespół z Małopolski zawiódł na całej linii i pozostał na trzecim poziomie rozgrywkowym. Później nastąpiła rewolucja w drużynie. Tego lata Wieczysta Kraków pożegnała weteranów w postaci Sławomira Peszki i Radosława Majewskiego. Do klubu trafili natomiast Michał Pazdan, Rafał Pietrzak czy Przemysław Bargiel.

Krakowianie w pierwszej kolejce nowego sezonu mieli pozornie łatwe zadanie, bowiem ich przeciwnikiem były Karpaty Krosno. Ekipa prowadzona przez Macieja Musiała zaliczyła jednak kompromitujące potknięcie.

Choć od pierwszej minuty zadebiutował Pazdan, to nawet z byłym reprezentantem Polski w składzie defensywa Wieczystej nie potrafiła zatrzymać gospodarzy. W 79. minucie piątkowego spotkania Kamil Radulj wykorzystał rzut karny, zdobywając decydującą bramkę.

Sympatycy Wieczystej mogą być rozczarowani po porażce 0:1 w pierwszej serii gier. Karpaty to beniaminek III ligi. Drużyna z Krosna awansowała w niecodziennych okolicznościach - klub skorzystał na nieszczęściu Cosmosu Nowotaniec, który postanowił wycofać się z rozgrywek.

Karpaty Krosno - Wieczysta Kraków 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Radulj (k.) 79'