Kontrowersje po karze dla Podolskiego. "Ma uderzyć kogoś w twarz?"

Podczas derbowego meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice (0:0) doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn. Karę za to dostał Lukas Podolski. Zdaniem Adama Lyczmańskiego, piłkarz zasłużył na więcej niż żółtą kartkę.

Łukasz Witczyk
Lukas Podolski i Ariel Mosór Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Lukas Podolski i Ariel Mosór
Do zdarzenia doszło w 14. minucie meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice. W środkowej części boiska doszło do spięcia między Robertem Dadokiem i Jakubem Czerwińskim. Sytuacja szybko eskalowała. Doszło do przepychanek, w których główną rolę odgrywał Lukas Podolski.

Były reprezentant Niemiec stanął w obronie kolegów. To samo zrobił gracz Piasta, Ariel Mosór. Kapitan zabrzan pchnął przeciwnika tak, że ten z bólem upadł na boisko. Po kilku chwilach sytuacja się uspokoiła, a sędzia Piotr Lasyk zaczął wyciągać konsekwencje.

Cała czwórka otrzymała żółte kartki. Najwięcej kontrowersji wzbudza jednak taka kara dla Podolskiego, który zdaniem ekspertów zasłużył na czerwoną kartkę i wyrzucenie z boiska. Tak w magazynie Canal+ "Liga+ Extra" ocenił były sędzia, Adam Lyczmański.

- Z premedytacją zaciśnięte pięści. Ja swojego zdania od soboty nie zmieniam, za takie zachowanie nie widzę innej kary niż czerwona kartka, bo jak tutaj ukarać go żółtą? W tle widać Dadoka odpychającego Czerwińskiego otwartymi dłońmi i dwa zachowania wycenione tak samo? - powiedział Lyczmański.

- Uważam, że kaliber powinien być zdecydowanie większy i Podolski powinien otrzymać czerwoną kartkę. Boję się, co będzie w następnych meczach, jeśli sędziowie będą tak pobłażliwi. Ma uderzyć kogoś w twarz? - stwierdził ekspert Canal+.

Ostatecznie kibice w Zabrzu bramek nie zobaczyli, a drużyny Górnika i Piasta podzieliły się punktami. Sędzia pokazał za to aż osiem żółtych kartek, a do tego w 70. minucie wyrzucił z boiska obrońcę gospodarzy, Kryspina Szcześniaka.