FC Barcelona z debiutem na nowym stadionie. Frekwencja bez szału

FC Barcelona w meczu o Puchar Gampera pokonała Tottenham Hotspur 4:2. Było to pierwsze spotkanie mistrza Hiszpanii w tym sezonie na Estadi Olimpic Lluis Companys. Frekwencja jednak nie zrobiła szału.

Jakub Fordon
piłkarze FC Barcelony PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
Spotkanie FC Barcelona - Tottenham Hotspur o Puchar Gampera było trzecim, które odbyło się na Estadi Olimpic Lluis Companys. Stadion ten będzie nowym domem mistrza Hiszpanii przez około półtorej roku.

I po raz trzeci Barca wygrała rywalizację w tym turnieju, grając na tym stadionie. Mimo że to Spurs prowadziło po pierwszej połowie (2:1), w drugiej angielski zespół został zdominowany przez drużynę z Katalonii i ostatecznie przegrał 2:4.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Robert Lewandowski, który otworzył wynik tego pojedynku już w 3. minucie. Kolejne bramki dla Blaugrany padły w końcówce, kiedy to podopieczni Xaviego odwrócili losy rywalizacji.

Barcelona poinformowała, że starcie FC Barcelona - Tottenham Hotspur oglądało 35 224 tysięcy osób. Liczba ta jest dość przeciętna, biorąc pod uwagę, że stadion może pomieścić 56 tys. widzów.

Rok temu mecz Pucharu Gampera z udziałem Barcy na Spotify Camp Nou oglądało aż 83 021 tysięcy osób. Mimo że na obecnym obiekcie nie było nawet szans na taką frekwencję, to nie było nawet blisko, by stadion został zapełniony.