"Cudownie przymierzył". 36 lat na karku, ale wciąż to ma [WIDEO]

US Salernitana 1919 prowadzona przez Paulo Sousę była blisko zwycięstwa z AS Romą, remisując 2:2. Po przerwie fenomenalnym trafieniem popisał się Antonio Candreva, który ustrzelił dublet.

Jakub Fordon
uderzenie Antonio Candrevy Twitter / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: uderzenie Antonio Candrevy
W poprzednim sezonie US Salernitanę 1919 przejął Paulo Sousa. Pod jego wodzą klub zaczął spisywać się dużo lepiej, kończąc rozgrywki włoskiej Serie A na 15. miejscu. Tym samym skończyło się na spokojnym utrzymaniu w elicie.

Kampanię 2023/24 Salernitana rozpoczęła od meczu z AS Romą. Mimo że gospodarze otworzyli wynik meczu w 17. minucie za sprawą trafienia Andrea Belottiego, to po pierwszej połowie był remis. Pierwszą bramkę dla gości w nowym sezonie zdobył Antonio Candreva.

Jednak zdecydowanie więcej można mówić o jego drugim trafieniu, które miało miejsce tuż po przerwie. W 49. minucie przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą fenomenalnego uderzenia Włocha.

Niepilnowany 36-latek zasygnalizował swoją pozycję koledze z drużyny i otrzymał podanie od Domagoja Bradaricia. Po przerzucie Chorwata na drugą stronę Candreva najpierw popisał się znakomitym przyjęciem, którym zgubił rywala. Następnie oddał strzał z lewej nogi na granicy pola karnego. Rui Patricio nie miał nic do powiedzenia, bo uderzenie pomocnika było fenomenalne.

"ANTONIO CANDREVA! CO ZA GOL! Cudownie przymierzył 36-letni Włoch!" - napisał oficjalny profil Eleven Sports na Twitterze, gdzie pojawiło się trafienie Candrevy.

Ostatecznie jednak w 82. minucie Roma uratowała remis. Tak samo jak Candreva dublet w tym spotkaniu ustrzelił Belotti, który ustalił wynik tego meczu.