Sousa zabrał głos po debiucie Polaka. "Nigdy wcześniej"

Mateusz Łęgowski ma za sobą debiut w Serie A. Pierwszy mecz polskiego piłkarza skomentował Paulo Sousa, trener jego zespołu.

Szymon Michalski
Paulo Sousa Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Transfer Mateusza Łęgowskiego do US Salernitany 1919 został potwierdzony raptem kilka dni temu, a zawodnik zdążył już zadebiutować w nowych barwach. Wydarzyło się to przy okazji meczu z AS Romą.

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2 (relacja dostępna jest TUTAJ). Pod koniec drugiej połowy trener Paulo Sousa postanowił dać szansę Łęgowskiemu. Polak spędził na boisku 12 minut.

Były selekcjoner naszej reprezentacji na pomeczowej konferencji odniósł się do debiutu Łęgowskiego. Przypomnijmy, że nominalnie występuję on na pozycji pomocnika. W debiucie został nieco rzucony na głęboką wodę.

- Nie jest łatwo wejść na boisku w takim momencie. On niewiele z nami pracował i zagrał jako skrzydłowy, a nigdy wcześniej tak nie występował - czytamy na sport.tvp.pl wypowiedź Paulo Sousy.

Przypomnijmy, że Mateusz Łęgowski do Saletnitany trafił z Pogoni Szczecin. W seniorskiej drużynie "Portowców" zadebiutował w 2021 roku i od tego czasu rozegrał w niej 51 oficjalnych meczów w PKO Ekstraklasie oraz Lidze Konferencji Europy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)