Co za obrazki. Tak Legia świętowała awans [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Legia Warszawa / Na zdjęciu: radość piłkarzy Legii Warszawa
Twitter / Legia Warszawa / Na zdjęciu: radość piłkarzy Legii Warszawa

Legia Warszawa jesienią zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski awans wywalczyli po rzutach karnych, które egzekwowali lepiej niż gracze FC Midtjylland. Zobacz, jak cieszyli się piłkarze Legii.

To duży sukces Legii Warszawa i polskiego futbolu. Wicemistrzowie Polski na wyjeździe zremisowali z FC Midtjylland 3:3. Remisowy rezultat padł również w Warszawie (1:1) i do wyłonienia uczestnika fazy grupowej Ligi Konferencji Europy niezbędna była dogrywka. Dodatkowe 30 minut nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały rzuty karne.

Te lepiej egzekwowali podopieczni Kosty Runjaicia. Piłkarze Legii wszystkie sześć jedenastek zamienili na bramki. Z kolei w szóstej próbie Kacper Tobiasz obronił strzał przeciwnika i to on został bohaterem zespołu.

Po tym, jak Tobiasz odbił piłkę po uderzeniu Stefana Gartenmanna, zapanowała euforia w szeregach Legii Warszawa. Zawodnicy i sztab szkoleniowy ruszyli w kierunku bramkarza, a następnie rozpoczęli świętowanie wraz z kibicami. Nagranie z tego momentu można zobaczyć poniżej.

Ostatnio Legia w fazie grupowej europejskich pucharów grała w sezonie 2021/22. Wtedy to awansowała do grupy w Lidze Europy. Rywalizowała ze Spartakiem Moskwa, Leicester City i SSC Napoli. Wygrała dwa mecze, czterokrotnie przegrała i zajęła czwarte miejsce.

W piątek odbędzie się losowanie grup LKE. Wicemistrz Polski znalazł się w koszyku nr 3, co oznacza, że będzie mieć dwóch teoretycznie silniejszych przeciwników oraz jednego teoretycznie słabszego.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy spodziewałeś się, że Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej LKE?