Zespół Przemysława Płachety dał się zaskoczyć w The Championship

Norwich City nie popisało się w meczu z Rotherham United. Drużyna Przemysława Płachety przegrała 1:2 z powodu goli w pierwszej połowie. Znacznie lepiej w The Championship powiodło się klubowi Michała Helika.

Przemysław Płacheta Materiały prasowe / Norwich City / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Konfrontacja z nisko notowanym Rotherham United wydawała się być dobrą szansą na zadomowienie się w czołówce The Championship dla Norwich City. Przyjezdni dali się jednak kompletnie zaskoczyć w pierwszej połowie. Jakby zlekceważyli rywali, a karą za to były dwa gole, które strzelili Dexter Lembikisa oraz Jordan Hugill.

Po przerwie Norwich City ruszyło do przodu i starało się uratować wynik. Bramka na 1:2, zdobyta przez Christiana Fassnachta w 51. minucie, dała jeszcze gościom nadzieję nawet na odwrócenie rezultatu. Skończyło się jednak na złapaniu kontaktu z przeciwnikiem i po 90 minutach niespodziewaną porażką. Przemysław Płacheta był w tym meczu zmiennikiem w 65. minucie i po jego wejściu wynik nie uległ zmianie.

Znacznie lepiej w sobotę spisała się drużyna Michała Helika. Huddersfield Town zwyciężył na wyjeździe 2:1 z West Bromwich Albion. Polaka nie zabrakło w podstawowym składzie i rozegrał pełną partię. Na pierwszego gola Huddersfield rywale jeszcze odpowiedzieli, ale na drugiego nie mieli czasu. Rozstrzygnięcie pojedynku nastąpił w doliczonym czasie uderzeniem Jacka Rudoniego.