Ciekawe wejście Mateusza Wieteski do Serie A. Zwrot akcji w meczu trzech Polaków

Mateusz Wieteska zadebiutował w podstawowym składzie Cagliari Calcio i od razu pomógł w strzeleniu gola. Drużyna Claudio Ranierego nie utrzymała zaliczki i przegrała 1:2 z Bologną FC, w której zagrali Łukasz Skorupski oraz Kacper Urbański.

Mecz Serie A: Bologna FC - Cagliari Calcio PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie A: Bologna FC - Cagliari Calcio
W letnim oknie transferowym Mateusz Wieteska rozpoczął nowy etap w karierze. Przeniósł się z Clermont do Cagliari Calcio i od soboty próbuje swoich sił w trzeciej lidze w rankingu krajowym UEFA. Polak nie potrzebował dużo czasu na przekonanie do siebie doświadczonego trenera Claudio Ranierego i wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Bologną.

W 22. minucie Wieteska pomógł graczom z Sardynii w otwarciu wyniku. Polakowi może zostać zapisana nawet asysta, choć piłka po jego podaniu została muśnięta przez zawodnika Bologni. Nie zmienia to faktu, że dotarła do Zito Luvumbo, a reszta należała już do niego. Napastnik Cagliari wpadł w pole karne i pokonał Łukasza Skorupskiego strzałem w kierunku dalszego narożnika. Bramkarz Bologni wściekał się i miał dużo do powiedzenia kompanom z pola.

Bologna planowała wykorzystać sobotni mecz do odkucia się po trudnych konfrontacjach z Milanem oraz Juventusem, w których zdobyła punkt. Wynik 0:1 nie zapowiadał jednak niczego dobrego i w przerwie Łukasz Skorupski i spółka musieli przygotować lepszy plan na grę.

Bologna zdołała doprowadzić do remisu 1:1 w drugiej połowie. Konkretnie w 59. minucie, kiedy to Joshua Zirkzee uciekł obrońcom Cagliari, wbiegł między trzech przeciwników i strzelił przy bliższym słupku po podaniu Victora Kristiansena. Następnie gospodarze mieli ogromną szansę na zdobycie drugiego gola, ale Riccardo Orsolini nie wykorzystał rzutu karnego.

W 67. minucie Kacper Urbański wszedł z ławki rezerwowych Bologni i był na boisku trzecim Polakiem. Jego drużyna zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 w 89. minucie. Inny zmiennik Giovanni Fabian wykorzystał katastrofalne zachowanie bramkarza beniaminka Ivana Radunovicia, który po banalnym strzale wypuścił piłkę prosto pod nogi gotowego do dobitki zawodnika.