Polacy ze zwycięstwem. Sprawdź, kiedy i z kim rozegrają kolejny mecz

Reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0 w eliminacjach Euro 2024. Z dorobkiem 6 punktów Biało-Czerwoni pojadą na kolejne spotkanie. Sprawdź, kiedy i z kim zmierzą się podopieczni Fernando Santosa.

Jakub Fordon
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Po losowaniu grup eliminacji Euro 2024 wydawało się, że czeka nas łatwa i przyjemna droga na główny turniej. Jednak nic bardziej mylnego, blamaż z Mołdawią (2:3) sprawił, że sytuacja reprezentacji Polski jest daleka od ideału.

Jednak po spotkaniu z reprezentacją Wysp Owczych Biało-Czerwoni zanotowali awans, bo wyprzedzili Mołdawię. A to wszystko za sprawą zwycięstwa 2:0 z zespołem, który nie pokonał jeszcze żadnego rywala.

Mimo że Polacy zgarnęli komplet punktów w czwartym meczu el. Euro 2024, to spotkanie to oglądało się ciężko. Z niżej notowanym rywalem udało nam się zdobyć pierwszego gola dopiero w 73. minucie, kiedy to Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny. Dziesięć minut później to on ustalił wynik tej potyczki.

Polacy ograli Wyspy Owcze, a Czesi zremisowali z Albanią. To oznacza, że do pierwszej z wymienionych reprezentacji tracimy dwa punkty, a do drugiej jeden. Tym samym pojawia się okazja do wyprzedzenia obu ekip w związku z kolejnym meczem.

Biało-Czerwoni zmierzą się właśnie z reprezentacją Albanii na wyjeździe w niedzielę, 10 września. Początek spotkania w Tiranie o godzinie 20:45. Transmisja telewizyjna z tego pojedynku na TVP 1 i Polsat Sport, online na Pilot WP, a darmowa relacja tekstowa na WP SportoweFakty.