Holandia podniosła się po falstarcie w eliminacjach Euro 2024

Holandia rozpoczęła mecz z Irlandią od wcześnie straconego gola, ale dobrze wykorzystała pozostały czas. Pomarańczowi odwrócili wynik na 2:1 i umocnili się na miejscu premiowanym awansem do Euro 2024.

Youssouf Sabaly (z lewej) i Daley Blind (z prawej) PAP/EPA / Abedin Taherkenareh / Na zdjęciu: Youssouf Sabaly (z lewej) i Daley Blind (z prawej)
Holandia wybrała się do Dublina po trzecie zwycięstwo z rzędu w eliminacjach. Pomarańczowi nie są jeszcze bez szans nawet na zwycięstwo w grupie, ale po pierwsze musieli bronić miejsca premiowanego awansem przed Irlandczykami oraz Grekami. Holandia zaliczyła falstart, ale na gola straconego w 4. minucie, odpowiedziała już w 18. minucie także z rzutu karnego strzałem na 1:1. Po przerwie Oranje rozstrzygnęli pojedynek golem Wouta Weghorsta na 2:1, który był zmiennikiem.

Napastnicy reprezentacji Serbii byli krytykowani po poprzednim, przegranym 1:2 meczu z Węgrami, w których jedyna bramka dla nich była samobójcza. Aleksander Mitrović wziął sobie gorzkie słowa do serca i w pierwszej połowie starcia w Litwie strzelił hat-tricka. Dzięki skuteczności tego piłkarza Serbia zabrała do szatni przewagę 3:1 i dowiozła ją spokojnie w drugiej części.

Reprezentanci Grecji i Słowenii byli faworytami w swoich meczach. Nie mieli oni problemu ze zdobyciem prowadzenia. Grecy w 9. minucie strzelili gola Gibraltarowi, a Słoweńcy w 4. minucie San Marino. Po dorzuceniu drugiej bramki jeszcze w pierwszej połowie oba zespoły mogły kontrolować sytuację. Ostatecznie mecz w Atenach zakończył się wynikiem 5:0, a Słowenia ograła rywala 4:0.