Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w FC Barcelonie na ławce rezerwowych? Z takim pomysłem wyszedł dziennikarz "Mundo Deportivo", który twierdzi, że to będzie z korzyścią dla reprezentanta Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=2800]

Robert Lewandowski[/tag] wrócił już do FC Barcelony ze zgrupowania reprezentacji Polski. Za nim bardzo trudne dni, bo spadła na niego ogromna krytyka po przegranym meczu z Albanią (0:2). W niczym mu nie pomogły wcześniejsze dwa gole z Wyspami Owczymi na wagę zwycięstwa (2:0).

W sobotę 16 września prawdopodobnie zobaczymy "Lewego" w meczu ligowym z Realem Betis. Czy od pierwszej minuty? Tutaj pojawiają się wątpliwości. Na stronie katalońskiego "Mundo Deportivo" pojawił się apel, aby Xavi posadził Polaka na ławce.

Dziennikarz Fernando Paolo jest zdania, że w Barcelonie nadchodzi czas rotacji. Będzie kumulacja meczów, więc szkoleniowiec musi zacząć mądrze gospodarować siłami zawodników. I tutaj pojawia się Lewandowski.

"Z przodu też powinny być rotacje. Jest sporo jakości i czas, aby się dotlenić albo w wyjściowej jedenastce, albo na ławce rezerwowych. I bez kompleksów: Lewandowski, który w wieku 35 lat gra wszystko w Barcie i reprezentacji, też powinien odpocząć" - pisze Paolo.

Lewandowski w tym sezonie gra niemal wszystko. Boisko opuścił tylko raz w 90 minucie meczu ligowego z Osasuną. Dziennikarz "Mundo Deportivo" nie obawia się, że posadzenie polskiego napastnika źle się odbije na drużynie.

"Ferran Torres i Joao Felix mogą zagrać w jego miejsce, a on, choćby nie wiem, jak silny, nie powinien grać każdej minuty. Polak to wielki piłkarz z wielkim ego. Będziemy musieli zobaczyć, jak zareaguje, gdy zostanie zmieniony lub wejdzie jako zmiennik. W obu sytuacjach musi pomóc Xaviemu swoją postawą. Na tym też polega bycie liderem" - dodaje dziennikarz.

Co zrobi Xavi, przekonamy się niebawem. FC Barcelona do końca września rozegra aż pięć meczów, a październik będzie jeszcze bardziej napięty i dojdą kolejne zgrupowania reprezentacji.

Były reprezentant wprost o Lewandowskim. Mówi, czego nie oszuka >> Odważył się. Napisał, co stanie się z kadrą, jak odejdzie z niej Lewandowski >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lewandowski powinien częściej siadać na ławce rezerwowych?