Wielka chwila Neymara. Debiut okraszony asystą

Neymar rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze. Gwiazda Al-Hilal FC oficjalnie zadebiutowała i miała udział przy jednej z bramek w spotkaniu z ligowym z Al Riyadh (6:1).

Rafał Szymański
Neymar Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Neymar
To była demonstracja siły aspirującego do zdobycia mistrzostwa Al-Hilal FC. W pierwszej połowie swoją obecność na liście strzelców po stronie gospodarzy zaznaczyli Aleksandar Mitrović oraz Yasi Al Shahrani.

Neymar rozpoczął piątkowe spotkanie wśród rezerwowych, ale po starcie drugiej połowy ruszył na rozgrzewkę. Jorge Jesus w 64. minucie wpuścił na murawę brazylijską gwiazdę, która zastąpiła swojego rodaka Michaela.

Kibice z Arabii Saudyjskiej przywitali Neymara gromkimi brawami. 31-latek był niewątpliwie bohaterem najbardziej spektakularnego transferu na Bliskim Wschodzie podczas letniego okienka.

Nasser Al Dawsari po chwili podwyższył wynik, a Neymar przypomniał o sobie w 83. minucie. Doświadczony zawodnik uruchomił świetnym podaniem Malcoma. Skrzydłowy mocnym uderzeniem przełamał ręce bramkarza.

Po emocjonującej końcówce Al-Hilal FC rozbiło Al Riyadh 6:1. Dublet skompletował Salem Al Dawsari, zaś honorowego gola dla gości strzelił Ali Al Zaqan. Neymar nie zwieńczył swojego debiutu trafieniem, choć miał ku temu okazje.

Al-Hilal FC - Al Riyadh 6:1 (2:0)
1:0 - Aleksandar Mitrović (k.) 30'
2:0 - Yasir Al Shahrani 45+4'
3:0 - Nasser Al Dawsari 68'
4:0 - Malcom - 83'
5:0 - Salem Al Dawsari (k.) 86'
6:0 - Salem Al Dawsari 90+5'
6:1 - Ali Al Zaqan 90+6'

Rosjanie wzięli pod lupę polską kadrę. "Niewytłumaczalny paradoks"

Czy Neymar wróci do formy w Arabii Saudyjskiej?