Z tego wyniku Lewandowski może być dumny. Przepaść

W sobotę FC Barcelona wygrała na własnym stadionie z Betisem 5:0. Autorem jednej bramki i dwóch asyst był Robert Lewandowski. Po spotkaniu Polak może być dumny z jednej rzeczy.

Michał Mielnik
Robert Lewandowski Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Robert Lewandowski.
Sobotni mecz był zdecydowanie jednym z tych do jednej bramki. W 32. minucie na 2:0 bramkę strzelił Robert Lewandowski i właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. Mistrz Hiszpanii dość pewnie radził sobie z rywalem.

Po przerwie było jeszcze lepiej. Na Estadio Olimpico w Barcelonie padły kolejne trzy bramki, a dwie asysty padły łupem kapitana reprezentacji Polski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 i Blaugrana umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

Po meczu dziennikarze z popularnego czasopisma "Marca" opisali ten mecz jako problem trenera Xaviego, który ma nadmiar bramkostrzelnych napastników. Obecnie w formie jest wspomniany Robert Lewandowski, ale także Ferran Torres czy młody Jamal Lamine.

W artykule dziennikarze "Marca" umieścili ankietę z pytaniem czy Robert Lewandowski powinien zostać wystawiony w wyjściowej jedenastce podczas pierwszego meczu Blaugarny w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Udział w głosowaniu wzięło ponad 10 tysięcy osób i 84 proc. z nich jest za tym, aby Polak był podstawowym napastnikiem w pojedynku z Antwerpią.
Pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów FC Barcelona rozegra na własnym stadionie już w najbliższy wtorek o godzinie 21:00. Rywalem drużyny z Robertem Lewandowski będzie Royal Antwerp FC. ZOBACZ WIDEO: Kto za Fernando Santosa? "Tego możemy być pewni"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)