Oto jak wygląda klasyfikacja strzelców La Liga po show Lewandowskiego

W tym sezonie La Liga Robert Lewandowski ma mocnego rywala w walce o tytuł króla strzelców. Jude Bellingham delikatnie odjechał konkurencji i polski napastnik musi go gonić.

Kuba Duda
Kuba Duda
Robert Lewandowski Getty Images / David S.Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Jude Bellingham zanotował piorunujące wejście do ligi hiszpańskiej. Chyba nikt się nie spodziewał, że po pięciu kolejkach La Liga Anglik będzie miał aż pięć bramek na koncie i będzie przewodził klasyfikacji strzelców.

Taka jest rzeczywistość i Robert Lewandowski, jeśli chce walczyć o ten tytuł, musi się sprężyć i regularnie strzelać gole mecz po meczu. Ostatnio trafiał i teraz powtórzył ten wyczyn.

"Lewy" dwukrotnie trafił do siatki w rywalizacji z Celtą Vigo. Kapitan reprezentacji Polski miał ciężką przeprawę z obrońcami drużyny z Galicji i bardzo rzadko dochodził do piłki w okolicach pola karnego rywala. Dlatego też ciężko było o to, aby strzelił gola, a mimo tego w końcówce zdołał tego dokonać.

Najpierw w 81. minucie świetnie przelobował bramkarza rywali po znakomitym podaniu od Joao Feliksa, a niedługo później popisał się pewnym wykończeniem po dograniu Joao Cancelo. Dzięki tym trafieniom Barcelona wróciła do gry, bo przegrywała z Celtą już 0:2. Lewandowski trafił na 1:2 i potem na 2:2. Remontadę w 90. minucie dopiął swoją bramką wspomniany już Cancelo.

Dzięki tym trafieniom Polak zameldował się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Co prawda wciąż ma tyle samo goli co Jude Bellingham, ale zanotował od niego więcej asyst i dzięki temu, przynajmniej do niedzielnych derbów Madrytu, jest na szczycie.