Tak Barcelona domknęła remontadę. Joao Cancelo jak rasowy napastnik [WIDEO]

W sobotę FC Barcelona wróciła z zaświatów. Katalończycy do 81. minuty przegrywali z Celtą Vigo 0:2, a ostatecznie wygrali 3:2. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Joao Cancelo.

Kuba Duda
Kuba Duda
gol Joao Cancelo Twitter / Na zdjęciu: gol Joao Cancelo
Rywalizacja z Celtą Vigo na długo pozostanie w pamięci kibiców FC Barcelony. Okoliczności, w jakich drużyna z Katalonii zdobyła trzy punkty sprawiają, że będzie to jeden z tych meczów, do których fani będą lubili wracać.

Zespół prowadzony przez Xaviego do 81. minuty przegrywał 0:2, a potem w osiem minut zdobył trzy bramki. Dwie pierwsze padły łupem Roberta Lewandowskiego, ale to nie do Polaka należało decydujące kopnięcie.

Te wykonał w 89. minucie Joao Cancelo, który znakomicie wszedł w pole karne przy dośrodkowaniu Gaviego. Na powtórkach widać, że Portugalczyk atakował przestrzeń "szesnastki" na bardzo dużej szybkości i był niemalże nie do zatrzymania.

Wykończenie było idealne i obrońca wypożyczony z Manchesteru City mógł cieszyć się z bramki. Oczywiście największe zasługi przy tym trafieniu są kierowane w stronę strzelca, ale warto zwrócić uwagę na bardzo dobre dogranie Gaviego.

Hiszpan wrzucił piłkę "na nos" i gdyby Cancelo nie zamienił tego podania na gola, byłoby to zmarnowaniem kunsztu piłkarskiego młodego pomocnika.

Dzięki tej bramce Stadion Olimpijski w Barcelonie wpadł w euforię, a Barca wskoczyła na fotel lidera. Oczywiście dość szybko może się to zmienić, bo w niedzielę swój mecz rozegra Real Madryt. Jego rywalem w derbowym starciu będzie Atletico.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona powinna walczyć o definitywny transfer Joao Cancelo?