Lewandowski "oddał hołd". Hiszpanie przypomnieli legendarnego gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / CANAL+ Sport / FC Barcelona / Na zdjęciu: gole Roberta Lewandowskiego i Romario

Robert Lewandowski w kapitalnym stylu przywrócił FC Barcelonę do życia w meczu z Celtą Vigo (3:2). Strzelił efektowną bramkę, a Hiszpanie momentalnie porównali jego trafienie do gola Romario.

3 października minie dokładnie 30 lat od pamiętnego trafienia Romario w wyjazdowym meczu z Osasuną Pampeluna (3:2).

W 39. minucie tamtego spotkania Michael Laudrup zagrał piłkę do Romario, a ten w niezwykle efektownym stylu pokonał bramkarza rywali Jesusa Unanuę.

"Dream Team Johana Cruyffa walczył o tytuł mistrzowski. Zwycięstwo z Osasuną odniósł m.in. dzięki dziełu sztuki Laudrupa i Romario" - przypomniał portal sport.es.

W sobotnim spotkaniu z Celtą Vigą bliźniaczo wyglądającą akcję przeprowadzili Joao Felix i Robert Lewandowski. Katalońskie media piszą wręcz o "hołdzie", jaki w ten sposób złożyli swoim poprzednikom.

Portugalczyk podał piłkę do niepilnowanego Lewandowskiego, a ten następnie skierował ją do siatki (zobacz nagrania poniżej).

W ten sposób FC Barcelona rozpoczęła odrabianie strat. Cztery minuty później Lewandowski znów wpisał się na listę strzelców, a wynik spotkania na 3:2 podwyższył Joao Cancelo.