Bez sensacji w meczu Bayernu Monachium w Pucharze Niemiec

O sensacji w 1/32 finału Pucharu Niemiec 2023/2024 nie mogło być mowy. Faworyzowany Bayern Monachium pokonał na wyjeździe 3-ligowy Preussen Munster 4:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Bayernu Monachium PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Bayern rozpoczął strzelanie już w 9. minucie meczu. Wówczas Mathys Tel zagrał piłkę do Erica Choupo-Motinga, który pewnym uderzeniem pokonał Johannesa Schenka.

Wydawało się, że podopieczni Thomasa Tuchela pójdą za ciosem i szybko zdobędą kolejne bramki, lecz tak się nie stało.

Monachijczycy podwyższyli swoje prowadzenie dopiero w końcówce pierwszej połowy konfrontacji. Najpierw futbolówkę do siatki posłał Konrad Laimer, któremu asystował Leon Goretzka. Natomiast gola do siatki strzelił 20-letni pomocnik Frans Kratzig, który wcześniej zmienił kontuzjowanego Serge'a Gnabry'ego.

Po zmianie stron Bayern Monachium już nie forsował tempa, a ustalił wynik tego starcia w 86. minucie. Wtedy to Bouna Sarr zagrał dobre, prostopadłe podanie, zaś z dość ostrego kąta huknął Tel.

Puchar Niemiec, 1/32 finału:

Preussen Munster - Bayern Monachium 0:4 (0:3)
0:1 - Eric Choupo-Moting 9'
0:2 - Konrad Laimer 40'
0:3 - Frans Kratzig 45+5'
0:4 - Mathys Tel 86'

-> Blamaż drużyny Dawida Kownackiego!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bayern Monachium zdobędzie Puchar Niemiec 2023/2024?