Gwiazdor Napoli wykonywał karnego, a w bramce Polak. Zobacz to

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Victor Osimhen i Łukasz Skorupski
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Victor Osimhen i Łukasz Skorupski

SSC Napoli nie potrafiło sforsować obrony Bologni w zremisowanym 0:0 meczu. Łukasz Skorupski miał furę szczęścia przy rzucie karnym wykonywanym przez Victora Osimhena.

W niedzielę Bologna FC podejmowała zespół aktualnych mistrzów Włoch. Zarówno gospodarze, jak i piłkarze SSC Napoli mieli swoje sytuacje bramkowe. Końcowy rezultat na Stadio Renato Dall'Ara był więc niemałą niespodzianką.

Goście najbliżej szczęścia byli w drugiej połowie spotkania. Victor Osimhen w 71. minucie ustawił sobie piłkę na 11. metrze i miał przed sobą jedynie Łukasza Skorupskiego, broniącego dostępu do bramki rywali.

Piłkarze Bologni próbowali rozproszyć nigeryjskiego snajpera i osiągnęli zamierzony efekt. Skorupski rzucił się w lewy dolny róg. Golkiper mógł mówić o ogromnym szczęściu, bo Osimhen strzelił obok prawego słupka.

14 minut po niewykorzystanym rzucie karnym Osimhen został ściągnięty z boiska, a zastąpił go Giovanni Simeone. Decyzja trenera Rudiego Garcii wyprowadziła z równowagi gwiazdę neapolitańczyków.

Zanim Osimhen opuścił murawę, dał wyraz swojemu niezadowoleniu i wymachiwał rękami w kierunku szkoleniowca. Podopieczni Garcii nie zmienili losów meczu w samej końcówce. SSC Napoli musiało zadowolić się bezbramkowym remisem.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Skorupski powinien być powoływany do reprezentacji Polski?