Fortuna Puchar Polski. ŁKS Łódź i Stal Mielec grają dalej. Lider Fortuna I ligi za burtą

Nie było niespodzianek w Kaliszu i Opolu. Awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski wywalczyły zespoły ŁKS-u Łódź i Stali Mielec.

Michał Piegza
Maciej Domański (Stal) walczy o piłkę z Dawidem Czaplińskim (Odra) PAP/EPA / PAP/Krzysztof Świderski / Maciej Domański (Stal) walczy o piłkę z Dawidem Czaplińskim (Odra)
W Kaliszu KKS 1925, który był rewelacją poprzedniej edycji Fortuna Pucharu Polski, podejmował beniaminka PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź.

W potyczce padło pięć bramek. Rozpoczęło się od niespodzianki, prowadzenia grających dwie klasy niżej kaliszan. W końcówce 1. połowy drużyna Kazimierza Moskala w krótkim czasie zdobyła dwa gole. Kolejnego dołożyła dwadzieścia minut po zmianie stron.

W końcówce było nerwowo. W 82. minucie Nestor Gordillo po raz drugi trafił dla gospodarzy i KKS zamarzył o dogrywce. ŁKS w nerwowych końcowych minutach dowiózł jednak skromne prowadzenie.

Trzy bramki padły w Opolu. Odra w Fortuna I lidze prowadzi, ale rozgrywek Fortuna Pucharu Polski w najbliższym czasie nie zawojuje. W meczu ze Stalą Mielec goście już w pierwszej akcji zdobyli gola, przed przerwą podwyższyli wynik. Gospodarze dziesięć minut po zmianie stron złapali kontakt bramkowy, jednak na więcej nie było ich stać.

W Częstochowie byliśmy świadkami dogrywki. Skra dwukrotnie musiała odrabiać straty w potyczce z Polonią Warszawa. Po dziewięćdziesięciu minutach było 2:2. W dodatkowych dwóch kwadransach trafiły Czarne Koszule. W 96. minucie Szymon Kobusiński zdobył gola na wagę awansu Polonii.

Skra Częstochowa - Polonia Warszawa 2:3 (2:2, 1:1)
0:1 - Kowalski-Haberek 1'
1:1 - Mackowiak 38'
1:2 - Tomczyk 50'
2:2 - Wojciechowski 52'
2:3 - Kobusiński 96'

KKS 1925 Kalisz - ŁKS Łódź 2:3 (1:2)
1:0 - Mateusz Żebrowski 11'