Duża gorycz w Pogoni Szczecin. "Nie do zaakceptowania"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki / Valentin Cojocaru w meczu Pogoni Szczecin z Koroną Kielce

Przewaga piłkarza, a także prowadzenie 1:0, 2:1 i 3:2 na nic zdały się Pogoni Szczecin. Karygodna gra w obronie nie pozwoliła Portowcom zapunktować w przegranym 3:4 meczu z Legią Warszawa.

Kolejny w tym sezonie rozczarowujący wieczór przy Twardowskiego. Pogoń Szczecin nie poszła za uderzeniem po odniesieniu dwóch zwycięstw w PKO Ekstraklasie. Tym razem przegrała 3:4 z Legią Warszawa, choć do pewnego momentu wszystko na boisku wydawało się układać po myśli zespołu Jensa Gustafssona.

Legia Warszawa straciła piłkarza Artura Jędrzejczyka w czasie doliczonym do pierwszej połowy, mimo to po przerwie potrafiła doprowadzić dwukrotnie do remisu i rozstrzygnąć mecz.

- Ta druga połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Co prawda strzeliliśmy dwa gole, ale też straciliśmy trzy bramki, co jest nie do zaakceptowania. Mamy o czym myśleć, ponieważ nie można w ten sposób bronić. To był ważny mecz, trzeba było utrzymywać dobry wynik, tymczasem szybko pozbywaliśmy się prowadzenia - mówi bramkarz Valentin Cojocaru.

Legia potrafiła tworzyć liczne sytuacje podbramkowe nawet w dziewięciu. Z kolei Pogoń miała problem z kontrolowaniem meczu, z utrzymaniem się przy piłce, stąd duże rozgoryczenie w Szczecinie.

- Rywale zaczęli naciskać, stąd naturalnie nieco się cofnęliśmy. Niestety, nie mogę powiedzieć, że Legia miała szczęście przy swoim golach. Musimy patrzeć przed siebie, żeby ponownie wyjść na prostą - mówi Valentin Cojocaru.

Pogoń Szczecin nic nie zyskała na zaległym meczu w PKO Ekstraklasie, a w niedzielę kolejne spore wyzwanie w spotkaniu z Lechem Poznań. - Środa nie była naszym dniem, ale potrzebujemy dobrego nastawienia na następny mecz - zapowiada Rumun.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Pogoń Szczecin utrzyma się w PKO Ekstraklasie?