Dobra seria Łukasza Skorupskiego. Jest także gorsza wiadomość

Trzeci z rzędu mecz Łukasza Skorupskiego z czystym kontem. Samopoczucie Polakowi może psuć fakt, że wszystkie spotkania zakończyły się remisami. Tym razem wynikiem 0:0 zakończyło się starcie Bologni FC z Monzą.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski przedłuża serię meczów z czystym kontem. W czwartek na bramkę Bologni nacierali piłkarze Monzy, którzy nie wystartowali w tym sezonie tak dobrze jak w poprzednim. W 15. minucie Dany Mota główkował z bliska do bramki Skorupskiego. Polak zaczął już wściekać się na obrońców, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Pierwsza połowa nie była wypełniona sytuacjami podbramkowymi.

Krótko po przerwie była dla odmiany nieuznana bramka Lewisa Fergusona dla Bologni. Spotkanie nabrało rumieńców, a Łukasz Skorupski w 56. minucie zatrzymał uderzenie Dany'ego Moty z kilkunastu metrów. W dobrych interwencjach bramkarzy zrobiło się 1:1, kiedy Michele Di Gregorio w 62. minucie rozprawił się ze strzałem Sama Beukemy. Zacięta rywalizacja zakończyła się remisem 0:0.

ACF Fiorentina wybrała się w czwartek do Frosinone i nie musiała długo martwić się o zdobycie prowadzenia. Uczestnik Ligi Konferencji Europy strzelił gola na 1:0 dzięki precyzyjnej główce Nicolasa Gonzaleza po wrzutce Alfreda Duncana. Obrona beniaminka zagapiła się i Frosinone musiało ruszyć do bardziej zdecydowanego ataku.

Frosinone zdołało w drugiej połowie dogonić pucharowicza. W 70. minucie Matias Soule zachował się przytomnie po dograniu Giuseppe Caso. Fiorentina musiała zapomnieć o swoim prowadzeniu i nie odzyskała go do końca spotkania. Tym samym tak samo jak w Monzy doszło do podziału punktów.