Zobacz jak Polak strzelił gola wielkiemu Realowi. Zielińskiemu pomógł słupek [WIDEO]

Piotr Zieliński cieszył się z gola strzelonego Realowi Madryt, ale na niewiele się to zdało. Zobacz, w jaki sposób reprezentant Polski pokonał bramkarza Królewskich.

Łukasz Witczyk
gol Piotra Zielińskiego Twitter / Polsat / Na zdjęciu: gol Piotra Zielińskiego
Zespoły SSC Napoli i Realu Madryt to faworyci do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w grupie Ligi Mistrzów. Ich wtorkowe spotkanie było pełne emocji. To mistrzowie Włoch objęli prowadzenie, ale na przerwę w lepszych humorach schodzili Królewscy, którzy zdołali odwrócić losy spotkania. Na tablicy wyników było 2:1 dla gości.

Po przerwie nadzieję w serca kibiców SSC Napoli wlał Piotr Zieliński. Sędzia spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł właśnie reprezentant Polski. I trzeba przyznać, że utrzymał nerwy na wodzy.

Bramkarz Realu Kepa Arrizabalaga wyczuł intencje Polaka i rzucił się w swój prawy róg. To właśnie tam płaski uderzył Zieliński. Hiszpański golkiper nie zdołał jednak strącić piłki. Ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Było 2:2.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść Realu. W 78. minucie Królewscy objęli prowadzenie po samobóju Mereta. Trzy minuty wcześniej Zieliński opuścił boisko.

Dla reprezentanta Polski był to trzeci gol w tym sezonie i pierwszy w Lidze Mistrzów. Jego dorobek uzupełniają trzy asysty.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.