The Championship: zwycięstwo drużyny Krystiana Bielika

To był udany wieczór dla Krystiana Bielika. Polak pojawił się na boisku, a jego Birmingham City pokonało West Bromwich Albion 3:1.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Gospodarze dość szybko stracili gola, lecz odwrócili wynik jeszcze przed przerwą i ostatecznie triumfowali dość pewnie.

Krystian Bielik wyszedł w podstawowym składzie zespołu Johna Eustace'a i wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. W pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę.

To był dla Polaka 11. mecz w obecnym sezonie The Championship. Niemal za każdym razem spędzał na boisku 90 minut. Uzbierał dotąd trzy napomnienia.

Po piątkowej wygranej Birmingham City zajmuje 5. miejsce w tabeli zaplecza angielskiej ekstraklasy z dorobkiem 18 pkt. Na dziś Bielik i spółka zagraliby w barażach o awans. Do strefy premiowanej bezpośrednim wejściem do Premier League tracą 7 "oczek".

Birmingham City - West Bromwich Albion 3:1 (2:1)
0:1 - John Swift 5'
1:1 - Juninho Bacuna (k.) 23'
2:1 - Dion Sanderson 38'
3:1 - Gary Garnder 87'

Czy Birmingham City awansuje do Premier League?