Glik z trafieniem w PKO Ekstraklasie. Dał nadzieję kibicom Cracovii [WIDEO]

Po powrocie do Polski Kamil Glik zapisał na swoim koncie pierwszą bramkę. Defensor Cracovii strzałem głową zaznaczył swoją obecność na murawie w starciu z Jagiellonią Białystok.

Rafał Szymański
gol Glika Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Glika
Rozpędzona Jagiellonia Białystok przyjechała do Małopolski, by przystąpić do rywalizacji z Cracovią. Podopieczni Adriana Siemieńca w 55 minut wypracowali sobie czterobramkową przewagę. Dublet skompletował Kristoffer Hansen, zaś po jednym trafieniu dorzucili Bartłomiej Wdowik i Dominik Marczuk.

Cracovia znalazła się w bardzo trudnym położeniu, ale ruszyła do odrabiania strat. Gola na 1:4 strzelił Virgil Ghita po asyście autorstwa Benjamina Kallmana. Piłkarze "Pasów" poszli później za ciosem.

Jani Atanasov w 60. minucie popisał się dokładnym dośrodkowaniem z narożnika boiska w kierunku Kamila Glika. Wybitny Reprezentant Polski był zupełnie niepilnowany pod bramką i silnym strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Zlatan Alomerović nie miał żadnych szans na interwencję, a gracze Cracovii chcieli jak najszybciej wznowić grę. Po chwili Glik obejrzał żółty kartonik.

Było to pierwsze trafienie Glika na ekstraklasowych boiskach od 11 maja 2010 roku. Jako zawodnik Piasta Gliwice pokonał wówczas bramkarza Arki Gdynia (1:2).

Przewiduje duży transfer Polaka. "Pewniak"