Polacy odwrócili wynik w meczu ze Szwecją. Ładne gole w Opolu

W czwartek w Opolu reprezentacja Polski do lat 18 rozegrała towarzyski mecz ze Szwecją. Biało-czerwoni wygrali 4:1, choć to rywale na samym początku spotkania wyszli na prowadzenie.

Tomasz Galiński
Jan Łabędzki PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: Jan Łabędzki
Dali się zaskoczyć Polacy w jednej z pierwszych akcji. I to po własnym błędzie. Szwedzi objęli prowadzenie po prostej stracie biało-czerwonych w środku boiska. Wyprowadzili błyskawiczną kontrę prawą stroną i po precyzyjnym dośrodkowaniu dobrze w polu karnym zachował się Kalipha Jawla.

Wyrównał niedługo po przerwie Jan Łabędzki, który strzelił płasko z szesnastu metrów po ładnej indywidualnej akcji. 17-latek pojawił się na boisku w 46. minucie i szybko dał konkret.

Polacy poszli za ciosem i po kolejnych dziesięciu minutach byli już na prowadzeniu. Adam Pieniądz oddał dobry strzał z dystansu, szwedzki bramkarz odbił piłkę przed siebie, a po chwili bardzo precyzyjnie przy samym słupku uderzył Filip Rózga.

W końcowych minutach Szwedzi mocno się odkryli i zostali za to ukarani. Najpierw Alan Rybak dopadł do odbitej piłki i spokojnie pokonał bramkarza, a po chwili po sprawnej kontrze bramkę zdobył

W kolejnych meczach podczas zgrupowania Polacy zagrają ze Słowacją (13 października, godz. 15.45 w Rzeszowie) oraz Czechami (17 października, godz. 15 w Brzegu). Wtedy jednak skład będzie różnił się diametralnie.

Ze Słowacją Polska zagra już w piątek i na boisko wybiegnie oczywiście zupełnie inna jedenastka.

Bartłomiej Krysiak, Patryk Mazur i Filip Rózga zostaną w Opolu i będą czekać na drugą grupę zawodników, która przyjedzie po spotkaniu ze Słowakami.

Polska - Szwecja 4:1 (0:1)
0:1 Kalipha Jawla 6'
1:1 Jan Łabędzki 53'
2:1 Filip Rózga 63'
3:1 Alan Rybak 84'
4:1 Dominik Gregorski 88'

Skład Polski: Robin Lisewski - Patryk Olejnik, Nico Adamczyk, Mikołaj Tudruj - Filip Rózga, Patryk Mazur (46' Jan Łabędzki), Eryk Grzywacz (71' Szymon Kądziołka), Bartosz Pioterczak (84' Jeremi Osuch), Alex Niziołek (57' Adam Pieniądz) - Patryk Paryzek (71' Dominik Gregorski), Alan Rybak.

TYLKO U NAS! Kiedy wróci Lewandowski? "Nie będę na siłę grać"