Reprezentacja Polski U-18 znów zachwyciła [WIDEO]

Reprezentacja Polski do lat 18 nie pozostawiła złudzeń swoim rówieśnikom ze Słowacji. Biało-Czerwoni pewnie ograli swojego przeciwnika 4:0 w meczu towarzyskim, który został rozegrany w Rzeszowie.

Tomasz Galiński
Mike Huras strzela gola na 1:0 w meczu Polska - Słowacja Twitter / TVP Sport / Twitter / Na zdjęciu: Mike Huras strzela gola na 1:0 w meczu Polska - Słowacja
W czwartek reprezentacja Polski do lat 18 wygrała 4:1 ze Szwecją, natomiast zagrali w niej inni zawodnicy niż w piątkowym spotkaniu ze Słowacją. Co więcej, wówczas z ławki drużyną dyrygował Bartłomiej Zalewski, teraz już wszystko odbyło się "właściwie". Marcin Włodarski powołał aż 37 zawodników, po prostu chciał się przyjrzeć jak największej liczbie.

Ta reprezentacja należy do najbardziej ofensywnie i efektownie grających spośród wszystkich roczników. Nie tak dawno Polacy zachwycili przecież na mistrzostwach Europy i nie inaczej było przeciwko Słowakom.

Prowadzenie po kwadransie (po ładnej akcji) dał Polsce Mike Huras. Biało-czerwoni dominowali w zasadzie od początku do końca, choć często w ich szeregi wkradało się rozluźnienie, co powodowało sporo niedokładności. Sytuację uspokoić udało się dopiero chwilę przed przerwą, gdy sędzia podyktował rzut karny, a pewnym egzekutorem okazał się Daniel Mikołajewski.

Najpierw cios pod koniec pierwszej połowy, a następnie na początku drugiej. Po kolejnej dynamicznej akcji drugą bramkę tego popołudnia zdobył Mikołajewski.

Sytuacji było więcej, w drugiej połowie Słowaków ratowała choćby poprzeczka po pięknym strzale Michała Gurgula z rzutu wolnego. Rywale nie byli w stanie się przeciwstawić i w jakikolwiek sposób odpowiedzieć.

Warto było jednak czekać do samego końca, bo najpiękniejszy był gol na 4:0. Szymon Łyczko zabawił się w Leo Messiego, przeprowadził kapitalny rajd, podczas którego mijał kolejnych rywali niczym tyczki, zatańczył w polu karnym i ustalił wynik płaskim strzałem.