Niszczycielski zryw w meczu II ligi. Lider zahamował

Skra Częstochowa strzeliła trzy gole między 37. minutą i zakończeniem pierwszej połowy meczu. Zapewniła sobie w ten sposób zwycięstwo 4:1 z Wisłą Puławy. Z kolei lider KKS 1925 Kalisz zremisował bezbramkowo w drugim spotkaniu z rzędu.

piłkarze Skry Częstochowa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Skry Częstochowa
Kanonada Skry Częstochowa jest drobnym zaskoczeniem, skoro we wcześniejszych 12 meczach zdobyła zaledwie dziewięć goli, a w jednym z Wisłą Puławy od razu cztery gole. Z kolei Duma Powiśla, choć rozpoczęła sezon obiecująco, może wypaść z górnej połowy tabeli. To głównie konsekwencja czterech porażek w pięciu spotkaniach na wyjazdach.

Pierwsza bramka padła w 37. minucie. Piotr Nocoń dostał podanie blisko pola karnego przeciwnika, podprowadził piłkę i pokonał swoim strzałem Oskara Mielcarza. Skra poszła za uderzeniem. Przemysław Sajdak wykorzystał rykoszet od jednego z przyjezdnych, a w czasie doliczonym do pierwszej połowy Oliwier Wypart podwyższył wynik na 3:0 z rzutu karnego. Już po przerwie Przemysław Sajdak skompletował dublet strzałem na 4:0, a Wisła tylko uratowała honor trafieniem Dawida Retlewskiego na 1:4.

Gorszy okres w ofensywie przeżywa prowadzący w tabeli KKS 1925 Kalisz. W drugim meczu z rzędu zremisował bezbramkowo. Tym razem podopieczni Pawła Ozgi wrócą z punktem z Elbląga. W obu połowach meczu była jedna znakomita szansa na gola kaliszan, ale nie potrafili wykorzystać ani jednej z nich. KKS ma w tabeli o trzy punkty więcej niż aktualny wicelider Kotwica Kołobrzeg.

13. kolejka II ligi:

Skra Częstochowa - Wisła Puławy 4:1 (3:0)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Skra Częstochowa zagra w barażach o awans do Fortuna I ligi?