Co za uderzenie Ukraińca! Wykorzystał chwilę nieuwagi [WIDEO]

Ołeksandr Karawajew zaprezentował próbkę swoich umiejętności w eliminacjach Euro 2024. Ukrainiec pięknym strzałem ustalił wynik meczu z Macedonią Północną na 2:0.

Rafał Szymański
strzał Karawajewa Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: strzał Karawajewa
Nasi wschodni sąsiedzi pozostają w grze o bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W sobotę rozegrano spotkanie eliminacyjne pomiędzy reprezentacją Ukrainy a Macedonią Północną.

Ekipa Serhija Rebrowa miała sporo szczęścia w 30. minucie tego meczu. Po podaniu Ołeksandra Zinczenki na odważny strzał z dystansu zdecydował się Heorhij Sudakow, a następnie piłka po rykoszecie zatrzymała się w siatce.

Mecz był bardzo wyrównany i Macedończycy w doliczonym czasie robili wszystko, by urwać cenne punkty. Złudzenia drużynie przyjezdnych odebrał jednak obrońca występujący na co dzień w Dynamie Kijów.

W czwartej minucie doliczonego czasu Ołeksandr Karawajew ruszył lewą stroną i zauważył, że Stole Dimitrievski jest wysunięty z bramki. Defensor precyzyjnie przymierzył z kilkudziesięciu metrów.

Bramka autorstwa Karawajewa była ozdobą rywalizacji z Macedonią Północną. Dzięki zwycięstwu 2:0 reprezentacja Ukrainy z 10-punktowym dorobkiem jest wiceliderem stawki grupy C eliminacji Euro 2024.