El. Euro 2024. Węgrzy punkt od awansu. Pewny krok Słowenii. Niespodziewane problemy Danii

We wtorek duży krok w kierunku finałów mistrzostw Europy zrobiły reprezentacje Danii i Słowenii. Tylko punktu do awansu brakuje reprezentacji Węgier.

Michał Piegza
Dominik Szoboszali wykorzystuje rzut karny w meczu Litwy z Węgrami PAP/EPA / PAP/EPA/TOMS KALNINS / Dominik Szoboszali wykorzystuje rzut karny w meczu Litwy z Węgrami
W grupie G ważny mecz odbył się w Belgradzie. Przed spotkaniem Serbowie mieli dwa punkty więcej od Czarnogóry, ale jeden mecz rozegrany więcej.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale na przerwę schodzili przy stanie 1:1. Po zmianie stron długo trzeba było czekać na kolejne gole. Padły w 73. i 77. minucie. Najpierw Aleksandar Mitrović, a następnie Dusan Tadić sprawili, że miejscowi fani mogli zacząć wierzyć w udane zakończenie eliminacji.

Serbom pozostało do rozegrania jedno spotkanie, u siebie z najsłabszą w grupie Bułgarią. Jeśli wygrają, to awansują do finałów Euro.

Krok od awansu są Węgrzy. Madziarzy już we wtorek mogli się cieszyć. Warunkiem była wygrana na wyjeździe z Litwą. Gospodarze prowadzili do przerwy dwoma golami. Goście po zmianie stron rzucili się do ataku, ale byli w stanie jedynie uratować punkt. W dwóch ostatnich grach Węgrom wystarczy raz zremisować, aby znaleźć się w finałach.

Pokaż całą tabelę

W grupie H porażkę Finów z Kazachami wykorzystali Słoweńcy i Duńczycy. Druga z wymienionych drużyn niespodziewanie musiała się namęczyć w wyjazdowej potyczce z San Marino. Gospodarzom udało się zdobyć pierwszego gola w eliminacjach, kiedy w 2. połowie wyrównali stan gry. Duńczycy w 70. minucie zapewnili sobie wygraną 2:1 i cenne trzy punkty.

Liderem grupy pozostali Słoweńcy, którzy w wyjazdowej grze z Irlandią Północną napoczęli rywala już w 5. minucie. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w meczu.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji reprezentacje Słowenii i Danii nad Kazachstanem mają cztery punkty przewagi. Z walki o finały odpadła Finlandia.