Piłkarze Radomiaka uświadomieni, czym są derby z Koroną

- W derbach odpowiednie nastawienie znaczy dużo więcej niż cokolwiek innego - mówi trener Radomiaka Constantin Galca. Przed jego zespołem prestiżowy mecz z Koroną Kielce (godz. 12.30).

Tomasz Galiński
Constantin Galca WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Constantin Galca
Derby dla każdego kibica znaczą dużo więcej niż kolejny mecz o stawkę. Piłkarze mogą powtarzać, że tu i tu są do zgarnięcie tyle samo cenne trzy punkty, natomiast ciężar gatunkowy takiego starcia jest zdecydowanie większy.

Trener Constantin Galca nie szykuje ekstra przemowy przed niedzielnym meczem Radomiaka Radom z Koroną Kielce. - Naszą odpowiedź pokażemy na boisku w postaci dobrej gry i wyniku. Możemy dużo rozmawiać przed meczem, ale najważniejsze jest to, co pokażemy na murawie - przekonywał na konferencji prasowej.

Oba zespoły nie są w zbyt dobrej formie. Korona jest tuż nad strefą spadkową, z kolei Radomiak miał serię sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa, którą udało się przerwać przed przerwą reprezentacyjną, ogrywając słaby ŁKS Łódź 3:0.

Trener Radomiak zwrócił uwagę na kluczowy aspekt przed starciem z Koroną. - W derbach liczy się nastawienie. Trzeba być skoncentrowanym od samego początku. W derbach odpowiednie nastawienie znaczy dużo więcej niż cokolwiek innego - mówił trener Galca.

- Motywację chcemy pokazać na boisku. Chcemy być dumni z tego, co zrobiliśmy. Chcemy żeby kibice byli dumni z naszej gry i osiągniętego wyniku - podkreślał.

Za odpowiednie nastawienie wzięli się za to polscy zawodnicy Radomiaka. W kadrze jest wielu obcokrajowców, którzy pewnie nawet nie wiedzieli, że mecz z Koroną jest inny niż pozostałe.

- Mimo iż część zawodników nie jest stąd, to wiedzą, że jest to bardzo ważne spotkanie. Nie tylko dla kibiców, ale i dla nas. Zostali przez nas uświadomieni - zdradził bramkarz Radomiaka Albert Posiadała.

Początek meczu Radomiak Radom - Korona Kielce w niedzielę o godz. 12.30.