Kadrowicz niczym lis pola karnego. To już jego szóste trafienie

Po słodko-gorzkim zgrupowaniu reprezentacji Polski, Sebastian Szymański pokazał klasę w barwach Fenerbahce Stambuł. Pomocnik przyczynił się do zwycięstwa 4:2 nad Hataysporem.

Rafał Szymański
Sebastian Szymański Materiały prasowe / Fenerbahce / Twitter / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Od początku niedzielnej konfrontacji gospodarze byli stroną przeważającą i narzucili rywalom swoje warunki. Pierwsza bramka padła już po siedmiu minutach, a kluczową rolę odegrał piłkarz reprezentacji Polski.

Zawodnicy Fenerbahce przeprowadzili składną akcję na połowie Hataysporu. Po wymianie podań, Dusan Tadić płasko dośrodkował z prawej flanki, natomiast Sebastian Szymański uprzedził bramkarza i wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

W kolejnych minutach drużyna miejscowych poszła za ciosem. Prowadzenie Fenerbahce podwyższyli jeszcze Bright Osayi-Samuel i doświadczony Edin Dzeko. Po zmianie stron po jednym golu dorzucili Irfan Can Kahveci, Faouzi Ghoulam oraz Rayane Aabid.

Fenerbahce rozbiło Hatayaspor 4:2, dzięki czemu umocniło się na fotelu lidera Super Lig. Drugie w stawce Galatasaray ma dwupunktową stratę do lokalnego przeciwnika.

Szymański trafił do siatki w meczu eliminacyjnym z Wyspami Owczymi (2:0) i nie daje o sobie zapomnieć. W lidze tureckiej kadrowicz może pochwalić się sześcioma zdobytymi bramkami.

Fenerbahce Stambuł - Hatayspor 4:2 (3:0)
1:0 - Sebastian Szymański 7'
2:0 - Bright Osayi-Samuel 15'
3:0 - Edin Dzeko 39'
3:1 - Faouzi Ghoulam 55'
4:1 - Irfan Can Kahveci 63'
4:2 - Rayane Aabid 90+4'