Mocne słowa trenera Lecha. "Chyba uprawiał judo"

Lech Poznań prowadził z Jagiellonią Białystok już 3:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. W końcówce błąd popełnił Alan Czerwiński, który sprokurował rzut karny dla rywali. Trener Lecha John van den Brom ocenił go w mocnych słowach.

Łukasz Witczyk
John van den Brom Getty Images / Grzegorz Wajda / Na zdjęciu: John van den Brom
Do 51. minuty wszystko układało się po myśli Lecha Poznań. Kolejorz prowadził 3:0 po trafieniach Adriela Ba Louy (dwa gole) i Mikaela Ishaka. Wydawało się, że poznański zespół nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. Nic bardziej mylnego. Jagiellonia Białystok rzuciła się do odrabiania strat.

W 66. minucie było już tylko 3:2 dla Lecha. Gospodarze starali się kontrolować sytuację, ale Jagiellonia chciała za wszelką cenę doprowadzić do remisu. W piątej minucie doliczonego czasu gry błąd w polu karnym popełnił Alan Czerwiński, który sfaulował rywala. Został za to zresztą ukarany żółtą kartką.

Trener John van den Brom krótko odniósł się do zagrania defensora. - Nie wiem, chyba uprawiał judo. Coś takiego doświadczonemu zawodnikowi nie przystoi - ocenił szkoleniowiec Lecha, który żałował straconych punktów.

Rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Wdowik. Jagiellonia wywiozła z Poznania remis, po którym została liderem PKO Ekstraklasy. Białostocki zespół ma na swoim koncie 26 punktów, tyle samo co drugi Śląsk Wrocław.

Z kolei Lech stracił pozycję na zrównanie się punktami ze Śląskiem. Obecnie Kolejorz ma na swoim koncie 24 "oczka". O dwa punkty wyprzedza Raków Częstochowa, a o cztery Legię Warszawa. Oba te kluby mają rozegrany o jeden mecz mniej.