Korona grała zaskakującą dogrywkę. III-ligowiec w najlepszej "16" Fortuna Pucharu Polski

Korona Kielce nie potknęła się w Fortuna Pucharze Polski, choć do pokonania 4:2 Legii II Warszawa potrzebowała dogrywki. W rozgrywkach pozostaje Warta Poznań, a także trzecioligowiec Carina Gubin.

Mecz Fortuna Pucharu Polski: Legia II Warszawa - Korona Kielce PAP / Leszek Szymański / Mecz Fortuna Pucharu Polski: Legia II Warszawa - Korona Kielce
Korona Kielce była drugim zespołem z PKO Ekstraklasy, który w edycji Fortuna Pucharu Polski odwiedził Legię II Warszawa. W poprzedniej rundzie na terenie drugiej drużyny wicemistrza Polski poniósł porażkę Ruch Chorzów. Także Korona nie miała prostego zadania, ale postawiła na swoim i uniknęła wpadki.

Korona zapewniła sobie zwycięstwo 4:2 w dogrywce, której najważniejszym piłkarzem był Martin Remacle. Belg zdobył dwa gole na miarę awansu. W podstawowym czasie drużyna Kamila Kuzery również obejmowała prowadzenie, ale w pierwszym przypadku nacieszyła się nim przez 11 minut, a w drugim przypadku przez 14 minut.

Warta Poznań wykonała swoje zadanie z zimną krwią. Zieloni zagrali jak przystało na ekstraklasowicza w zestawieniu z trzecioligowcem. Po niespełna kwadransie wygrywali 2:0 ze Stalą Brzeg, a resztki nadziei gospodarzy na awans rozwiał w 57. minucie Stefan Savić golem na 3:0. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 4:0 dla zespołu Dawida Szulczka.

W wtorek, wczesnym popołudniem awansowała również trzecioligowa Carina Gubin. Drużyna z województwa lubuskiego nawiązała do udanych pucharowych przygód Lechii Zielona Góra i wyeliminowała Stal Stalowa Wola. Jedyna bramka na miarę pokonania drugoligowca padła w pierwszej połowie po strzale Wiktora Nahrebeckiego. Stal notuje słabe wyniki na wyjazdach i pucharowy mecz nie przyniósł poprawy.