Były gracz Piasta Gliwice z premierowym golem w La Lidze

W La Lidze trwa 15. kolejka. W niedzielę ważne trzy punkty wywalczyło Deportivo Alaves, które pokonało innego beniaminka Almerię 1:0. Pięć bramek padło w potyczce Villarrealu z Athletikiem.

Michał Piegza
Aleksandar Sedlar świętuje premierowe trafienie w La Lidze PAP/EPA / PAP/EPA/L. Rico / Aleksandar Sedlar świętuje premierowe trafienie w La Lidze
Piłkarze Deportivo Alaves w domowym spotkaniu z Almerią na gola czekali do 79. minuty. Wówczas do siatki gości trafił były gracz Piasta Gliwice Aleksandar Sedlar.

Był to premierowy gol defensora w La Lidze, który po odejściu z polskiej drużyny występował w Mallorce, a latem 2022 roku przeszedł do Deportivo.

W najskromniejszych rozmiarach wygrała także Valencia, która po bramce z rzutu karnego pokonała beniaminka Granadę.

Z łatwego meczu w horror dla Athletiku zamieniła się wyjazdowa potyczka z Villarrealem. Goście prowadzili już 3:0. W końcówce gospodarze w dwie minuty zdobyli dwie bramki i szukali remisu. Zabrakło im jednak czasu.

Deportivo Alaves - UD Almeria 1:0 (0:0)
1:0 - Sedlar 79'

Valencia CF - Granada CF 1:0 (1:0)
1:0 - Pepelu (k.) 45+7'

Villarreal CF - Athletic Bilbao 2:3 (0:3)
0:1 - de Galarreta 2'
0:2 - N. Williams 22'
0:3 - I. Williams 30'
1:3 - G. Moreno 86'
2:3 - Sorloth 87'

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)