Klub Łukasza Skorupskiego gra bez kompleksów w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Już 11 kolejnych meczów bez porażki Bologni FC. Drużyna Thiago Motty poradziła sobie z kolejnym pucharowiczem. W wygranym 1:0 spotkaniu z Lazio zagrał Łukasz Skorupski i zachował czyste konto.

Już pierwszy mecz w kolejce zapowiadał się ciekawie. Bologna FC przystąpiła do niego po 10 spotkaniach ligowych i pucharowych bez porażki. Co prawda Rossoblu często remisowali, ale i tak zgłosili aspirację awansu do europejskich pucharów. Zespół Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego był po 10 kolejkach na ósmym miejscu w tabeli, tuż za Lazio.

Rzymianie nieco przebudzili się po złym rozpoczęciu sezonu. Ich forma wciąż pozostawia dużo do życzenia, mimo to Lazio miało za sobą passę trzech wygranych w lidze. Cieniem na październiku położyła się tylko wysoka porażka w Lidze Mistrzów z Feyenoordem Rotterdam. W przyszłym tygodniu podopieczni Maurizio Sarrego rozegrają ważny rewanż z Portowcami na Stadio Olimpico.

Lazio było niepokonane w czterech wcześniejszych meczach z Bologną. Inna sprawa, że na zwycięstwo na Stadio Renato Dall'Ara pracuje bez powodzenia od grudnia 2018 roku. Biancocelesti już kilkakrotnie rozczarowywali w Bolonii, popełniali proste błędy w obronie i maksymalnie remisowali.

I tym razem Laziali nie pokazali wiele ciekawego. Jedno uderzenie celne przez 90 minut to zdecydowanie za mało na pozytywną recenzję. Bologna była nieco groźniejsza, co potwierdziła decydującym golem na 1:0.

Najważniejsza akcja meczu została przeprowadzona od razu po przerwie. Nie minęła minuta od wznowienia gry, a Lewis Ferguson spokojnie pokonał Ivana Provedela po podaniu Joshuy Zirkzee. Rossoblu ładnie wymienili piłkę między zdezorientowanymi gośćmi.

Bologna FC - Lazio 1:0 (0:0) 1:0 - Lewis Ferguson 46'

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Sam Beukema, Riccardo Calafiori, Charalampos Lykogiannis (81' Victor Kristiansen) - Remo Freuler, Michel Aebischer (72' Nikola Moro) - Riccardo Orsolini, Lewis Ferguson, Alexis Saelemaekers (81' Dan Ndoye) - Joshua Zirkzee (90' Giovanni Fabbian)

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari, Patric, Alessio Romagnoli, Adam Marusić (48' Luca Pellegrini) - Matteo Guendouzi (81' Daichi Kamada), Nicolo Rovella, Luis Alberto - Felipe Anderson (81' Gustav Isaksen), Taty Castellanos (57' Ciro Immobile), Pedro Rodriguez (57' Mattia Zaccagni)

Żółte kartki: Ferguson, Beukema (Bologna) oraz Romagnoli, Alberto, Zaccagni, Pellegrini, Isaksen (Lazio)

Sędzia: Federico La Penna