Skorża miał nietęgą minę. Jego zespół przegrał bój o trofeum

Drużyna Urawa Red Diamond prowadzona przez Macieja Skorżę w finale japońskiego Pucharu Ligi musiała uznać Avispa Fukuoka (1:2). O sporym pechu może mówić Jose Kante. Były piłkarz PKO Ekstraklasy w doliczonym czasie gry huknął w słupek.

Małgorzata Boluk
Maciej Skorża i słupek po strzale Jose Kante YouTube / J.LEAGUE International / Maciej Skorża i słupek po strzale Jose Kante
Polski szkoleniowiec z japońskim klubem związał się w lutym tego roku. Maciej Skorża ze swoim nowym zespołem w maju wygrał Azjatycką Ligę Mistrzów, a w tę sobotę stanął przed szansą wywalczenia kolejnego trofeum.

Jego Urawa Red Diamonds zmierzyły się w Tokio z Avispa Fukuoka. Stawką pojedynku był Puchar Ligi Japońskiej. Faworytem starcia była ekipa 51-letniego trenera, ale to przeciwnik cieszył się z wygranej.

Avispa w pierwszej połowie poradziła sobie znakomicie i wynik zawodów otworzyła już w piątej minucie. Na listę strzelców wpisał się Hiroyuki Mae, a tuż przed przerwą prowadzenie drużyny z Fukuoki powiększył Daiki Miya.

Klub Skorży zmniejszył straty po trafieniu Takahiro Akimoto, a w doliczonym czasie gry mógł doprowadzić nawet do wyrównania, ale Jose Kante huknął w słupek i z trofeum cieszyła się Avispa Fukuoka.

Były piłkarz takich klubów Górnik Zabrze, Wisła Płock i Legia Warszawa wystąpił w finałowym starciu japońskiego Pucharu Ligi w pełnym wymiarze czasowym.