Nie dokonał tego nawet Lewandowski. Kane pobił rekord Bundesligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: Harry Kane
PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: Harry Kane

Harry Kane doskonale się odnalazł w składzie Bayernu Monachium. W sobotnim meczu z Borussią Dortmund angielski napastnik upolował hat-tricka. Dzięki temu może się pochwalić niezwykłym osiągnięciem.

W tym artykule dowiesz się o:

W spotkaniu Borussia Dortmund - Bayern Monachium bramki strzelali tylko przyjezdni. Już w 4. minucie trafił Dayot Upamecano. Potem wielką skuteczność pokazał Harry Kane. Napastnik Die Roten pokonał bramkarza rywali w 9. i 72. minucie, a w doliczonym czasie drugiej połowy ustalił wynik meczu na 4:0 (więcej tutaj).

Kane zapisał się w sobotę w historii Bundesligi. Wcześniej nie zdarzyło się bowiem, aby po 10 kolejkach swojego debiutanckiego sezonu w Niemczech jakikolwiek piłkarz miał na koncie 15 goli.

Takim wynikiem nie mógł się pochwalić nawet Robert Lewandowski, który gdy przyszedł do Borussii Dortmund, miał na koncie po 10 rundach tylko dwa trafienia. Jego rekord po 10 kolejkach wynosi natomiast 14 goli, które zdobył w sezonie 2019/2020 dla Bayernu.

30-letni Kane był bez wątpienia bohaterem sobotniego meczu z BVB. Jak poinformował profil OptaFranz na platformie X (dawniej Twitter), Anglik został pierwszym piłkarzem w historii, który w swoim debiutanckim występie w Der Klassiker w ramach Bundesligi zdobył hat-tricka.

Jeśli Kane będzie trafiać do siatki rywali z taką skutecznością, to będzie miał realne szanse pobić rekord Lewandowskiego w liczbie strzelonych bramek w jednym sezonie. W kampanii z lat 2020/2021 Polak uzyskał aż 41 goli.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Harry Kane pobije rekord Roberta Lewandowskiego w liczbie strzelonych goli (41) w jednym sezonie?