Świetna seria Griezmanna. Pierwsza taka w całej dotychczasowej karierze

Atletico Madryt pokonało we wtorkowy wieczór Celtic Glasgow (6:0). Wynik spotkania otworzył Antoine Griezmann, który tym samym kontynuuje swoją świetną serię.

Artur Karaszewski
Antoine Griezmann PAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: Antoine Griezmann
Francuz wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie gry. Skorzystał z niefortunnego wybicia piłki przez przeciwnika i po płaskim uderzeniu zza pola karnego dał Atletico Madryt prowadzenie.

W 60. minucie miał już na swoim koncie dublet. Tym razem instynktownie złożył się do strzału z powietrza i w efektowny sposób pokonał bramkarza rywali.

Antoine Griezmann jest bramkostrzelnym zawodnikiem, ale wtorkowe trafienia były dla niego pod pewnym względem wyjątkowe. 32-latek trafił trzeci raz z rzędu w meczu Ligi Mistrzów. To pierwsza taka seria w całej karierze atakującego.

Były zawodnik Barcelony zdobył bramkę również w wyjazdowym meczu z Celticiem (2:2). Drogę do siatki odnalazł również w rywalizacji z Feyenoordem Rotterdam (3:2).

Atletico po czterech kolejkach fazy grupowej zajmuje pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 8 punktów. W najbliższej kolejce zawodnicy Diego Simeone zmierzą się na wyjeździe z Feyenoordem.