Lider 2. ligi trzyma się mocno. Bez niespodzianki na początek 17. kolejki

Prowadząca w 2. lidze Kotwica Kołobrzeg tylko w końcówce domowej potyczki z Sandecją mogła drżeć o wygraną. Gospodarze z ligowym maruderem zwyciężyli 2:1.

Michał Piegza
piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Trzy gole padły w Kołobrzegu w spotkaniu otwierającym 17. kolejkę 2. ligi. Lider tabeli Kotwica był faworytem w potyczce z zamykającą tabelę Sandecją.

Na premierowego gola czekać trzeba było do 22. minuty. Gospodarze na prowadzenie wyszli po strzale samobójczym Mateusza Bartkowa.

Sandecja nie była w stanie odpowiedzieć na tego gola, a w 62. minucie wynik podwyższył Michał Cywiński.

Wydawało się, że graczy z Kołobrzegu czekają spokojne ostatnie dwa kwadranse meczu. Tak jednak nie było. W 86. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Sandecji, który na gola zamienił Mikołaj Kwietniewski.

Spadkowicz z Fortuna I ligi poszukał punkty, ale na zdobycie drugiego gola nie było już czasu. Kotwica umocniła się na pozycji lidera, sytuacja Sandecji robi się coraz trudniejsza.

Kotwica Kołobrzeg - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
1:0 - Bartków (sam.) 22'
2:0 - Cywiński 62'
2:1 - Kwietniewski (k.) 86'

Magiera podjął decyzję ws. swojego piłkarza. "Musi oczyścić głowę"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje do Fortuna I ligi?