Dwa gole w derbach Sevilli. Zadecydowała końcówka

W najciekawszym niedzielnym meczu La Ligi padły dwie bramki. W derbach Sewilli nie wyłoniono zwycięzcy. Sevilla 1:1 zremisowała z Realem Betis.

Michał Piegza
Piłkarze Sevilli fetują gola Ivana Rakiticia PAP/EPA / PAP/EPA/Julio Munoz / Piłkarze Sevilli fetują gola Ivana Rakiticia
Dla nas trochę w cieniu, z powodu powrotu do strzeleckiej formy Roberta Lewandowskiego, w La Lidze odbyły się derby Sewiili.

Do meczu w lepszych nastrojach przystępowali goście, którzy ostatnio spotkań nie przegrywali. Gospodarze także nie znajdowali pogromcy. Problem w tym, że seryjnie remisowali. Stąd też w La Lidze wyżej plasował się Real Betis.

Na gole w derbowej potyczce czekać trzeba było aż do 72. minucie. Wówczas dla przyjezdnych bramkę zdobył Ayoze Perez.

Radość Realu Betis trwała zaledwie przez siedem minut, kiedy do remisu doprowadził Ivan Rakitić.

Do końca gole nie padły, zespoły musiały zadowolić się punktem. Sevilla wciąż plasuje się w dolnej strefie La Ligi i bliżej jej do miejsc spadkowych, niż do pozycji dających grę w pucharach. Z kolei Betis w tabeli jest 7.

Sevilla FC - Real Betis 1:1 (0:0)
0:1 - Perez 72'
1:1 - Rakitić 79'

Atletico Madryt - Villarreal CF 3:1 (1:1)
0:1 - G. Moreno 20'
1:1 - Witsel 45+1'
2:1 - Griezmann 80'
3:1 - Lino 85'