Klub Krystiana Bielika nie przełamał się

Już pięć kolejek The Championship bez zwycięstwa Birmingham City. Drużyna przegrała 1:3 z Sunderlandem, a Krystian Bielik nie pojawił się na boisku z powodu nadmiaru żółtych kartek.

wywiad z piłkarzem Leeds United przeprowadzany przez telewizję Sky Sports Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: wywiad z piłkarzem Leeds United przeprowadzany przez telewizję Sky Sports
Birmingham City nie zwyciężało w czterech wcześniejszych meczach w The Championship. W nieudanym okresie piłkarze z Birmingham zdobyli zaledwie punkt za remis z Ipswich Town, który osiągnęli po serii trzech porażek. Także Sunderland AFC podzielił się punktami z poprzednim przeciwnikiem, a było nim Swansea City.

W sobotnim meczu tylko pierwsza połowa zakończyła się remisem. Było 1:1 po strzałach nastolatka Jobe'a Bellinghama oraz Kojiego Miyoshiego. Przed drugą częścią spotkania obu zespołom było tak samo blisko i daleko do odniesienia zwycięstwa.

Druga połowa należała już do Sunderlandu, który zapewnił sobie zwycięstwo 3:1. W 57. minucie gospodarze zdobyli prowadzenie z pomocą przeciwnika, ponieważ bramka była samobójczą Diona Sandersona. Gracze ze Stadium of Light poszli za uderzeniem i dołożyli gola strzałem zmiennika Adila Aouchiche'a. Gości z Birmingham nie było stać na odpowiedź do końca meczu.

Krystian Bielik nie zagrał w tym meczu z powodu nadmiaru kartek. Polak gra regularnie w podstawowym składzie, tym razem drużyna musiała sobie radzić bez niego.

Sunderland AFC - Birmingham City 3:1 (1:1)
1:0 - Jobe Bellingham 17'
1:1 - Koji Miyoshi 30'
2:1 - Dion Sanderson (sam.) 57'
3:1 - Adil Aouchiche 76'

Sunderland: Anthony Patterson - Trai Hume, Jenson Seelt, Nectarios Triantis, Niall Huggins - Pierre Ekwah - Patrick Roberts (74' Eliezer Mayenda), Daniel Neil, Jobe Bellingham (74' Adil Aouchiche), Jack Clarke (89' Mason Burstow) - Nazarij Rusyn (61' Abdoullah Ba)

Birmingham: John Ruddy - Ethan Laird (83' Marcel Oakley), Dion Sanderson, Emanuel Aiwu, Cody Drameh - Jordan James (72' Siriki Dembele), Ivan Sunjić - Koji Miyoshi (83' Gary Gardner), Oliver Burke (78' Scott Hogan), Juninho Bacuna - Jay Stansfield (78' Lukas Jutkiewicz)

Żółte kartki: Roberts, Hume (Sunderland) oraz Laird, James (Birmingham)