Dwa gole w ciekawym starciu Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa

W spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024 mistrz Polski, Raków Częstochowa, zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:1.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki (z lewej) i Jean Carlos Silva (z prawej) PAP/EPA / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Kamil Grosicki (z lewej) i Jean Carlos Silva (z prawej)
Niedzielne starcie w Szczecinie zapowiadało się bardzo ciekawie i trudno było wskazać jego faworyta. W ostatnim czasie obydwie drużyny znajdowały się w niezłej formie i co oczywiste każda z nich chciała sięgnąć po komplet punktów.

Od początku rywalizacji swój styl gry starali się narzucić gospodarze, którzy co chwila gościli pod polem karnym mistrzów Polski. Natomiast przyjezdni w pierwszej połowie toczonej w dobrym tempie batalii bardzo rzadko zagrażali bramce strzeżonej przez Valentina Cojocaru.

Kamil Grosicki oraz Wahan Biczachczjan napędzali kolejne, groźne ataki szczecinian, zaś bardzo dużo pracy miał golkiper drużyny z Częstochowy, czyli Vladan Kovacević.

Na bramkę przyjezdnych strzelali Biczachczjan, Efthymis Koulouris czy Alexander Gorgon, jednakże przed przerwą Kovacević ani razu nie dał się zaskoczyć.

Słaba postawa piłkarzy Rakowa Częstochowa w pierwszej odsłonie potyczki sprawiła, że trener Dawid Szwarga zdecydował się na trzy zmiany w swoim zespole (na boisku w miejsce Jeana Carlosa Silvy, Johna Yeboaha i Milana Rundicia pojawili się Bartosz Nowak, Dawid Drachal oraz Adnan Kovacević).

W drugiej połowie częstochowianie zaczęli grać lepiej i w 54. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Władysław Koczerhin zagrał znakomite, sprytne podanie w polu karnym rywala Nowaka, a ten uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Valentina Cojocaru.

Taki obrót spraw podrażnił podopiecznych Jensa Gustafssona, którzy ruszyli do ataku i w 67. minucie doprowadzili do remisu 1:1. Wtedy Kamil Grosicki zagrał znakomite podanie wzdłuż linii końcowej boiska, zaś Gorgon w zasadzie wpakował piłkę do pustej bramki.

Później tempo rywalizacji spadło, a w doliczonym czasie gry gospodarze mieli okazję do zapewnienia sobie zwycięstwa, lecz niezły strzał Grosickiego obronił Vladan Kovacević.