To był gwóźdź do trumny Szwedów. Gol Azera niemal z połowy boiska [WIDEO]

Azerbejdżan upokorzył Szwecję w meczu eliminacyjnym (3:0). Wynik niezwykle precyzyjnym strzałem z kilkudziesięciu metrów ustalił Emin Mahmudov.

Rafał Szymański
strzał Mahmudova Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: strzał Mahmudova
Na Tofiq Bahramov Stadium w Baku doszło do ogromnej sensacji. Reprezentacja Szwecji była zdezorientowana od początku czwartkowego spotkania. Już po kilkudziesięciu sekundach Emin Mahmudov dał jednobramkowe prowadzenie gospodarzom.

Chwilę później Skandynawowie znowu musieli wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Renata Dadashova. W związku z czerwoną kartką Bahlula Mustafazady Azerowie musieli grać w osłabieniu od 57. minuty. Pomimo tego goście nie potrafili odrobić strat.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu autor pierwszego trafienia przypomniał o sobie w efektowny sposób. Mahmudov zauważył, że Robin Olsen jest wysunięty z własnej bramki i zdecydował się na odważną próbę.

Zawodnik Neftczi Baku precyzyjnym uderzeniem z niemal połowy boiska znalazł sposób na bramkarza, który popełnił katastrofalny w skutkach błąd, lekceważąc przeciwnika. Mahmudov skradł show przed własną publicznością.

Przepiękna bramka Mahmudova przypieczętowała zwycięstwo 3:0 reprezentacji Azerbejdżanu. Szwedzi byli załamani po końcowym gwizdku sędziego.