Niemcy znów zostali upokorzeni

Niemcy znów na kolanach. Gospodarze Euro 2024 ponownie sprawili swoim kibicom potężne rozczarowanie, przegrywając w meczu towarzyskim z Austrią 0:2.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy reprezentacji Austrii PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Austrii
Niemcy meczami towarzyskimi przygotowują się do mistrzostw Europy, które będą rozgrywane właśnie na ich stadionach. Ostatnie mecze nie są dla nich jednak łatwe. Niewiele dała zmiana selekcjonera (Hansiego Flicka zastąpił Julian Nagelsmann). Niemcy w poprzednich meczach zawodzili. Cztery dni temu przegrali u siebie z Turcją (2:3), a zgromadzeni kibice na trybunach ironicznie wiwatowali po straconych golach.

Wtorkowym rywalem Niemców byli Austriacy, którzy w dobrym stylu wywalczyli awans na Euro 2024. I mecz znów nie był łatwy dla naszych zachodnich sąsiadów. To Austriacy byli stroną przeważającą, która częściej stwarzała groźne sytuacje pod bramką przeciwnika.

W dodatku w 29. minucie reprezentacja Austrii objęła prowadzenie. Gola strzelił Marcel Sabitzer, który wykorzystał dogranie Christopha Baumgartnera, ograł obrońców i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Od tego momentu Austriacy kontrolowali sytuację na boisku i na niewiele w ofensywie pozwalali Niemcom.

Podopieczni Nagelsmanna od 49. minuty musieli grać w osłabieniu. Z boiska za niesportowe zachowanie wyrzucony został Leroy Sane, który uderzył w twarz Philippa Mwene. To tylko pokazuje, jak nerwowa atmosfera panuje w niemieckiej reprezentacji.

Austriacy w 73. minucie jeszcze dobili Niemców, rozklepując ich defensywę dwoma podaniami. Akcję w sytuacji sam na sam zwieńczył golem Baumgartner. Dla reprezentacji Austrii ta sytuacja byłą niczym zabawa.

Z kolei w Dublinie odbył się towarzyski mecz, w którym Irlandia zmierzyła się z Nową Zelandią. Do przerwy prowadzili gospodarze, dla których trafił Adam Idah. Nowozelandczycy po przerwie zadali cios. Do wyrównania doprowadził Matthew Garbett.