Lewandowski nie podał mu ręki. 16-latek z Barcy zabrał głos

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / RL9 / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Instagram / RL9 / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lamine Yamal wypowiedział się na temat incydentu z Robertem Lewandowskim, który w ostatnim meczu FC Barcelony nie podał ręki młodej gwieździe Katalończyków.

W ostatniej kolejce La Ligi, Robert Lewandowski był z pewnością bohaterem FC Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii już po 18 sekundach przegrywali z Deportivo Alaves, ale w drugiej połowie za sprawą Roberta Lewandowskiego zdołali odwrócić losy spotkania. Polak strzelił dwa gole, a Barca triumfowała 2:1. Były to pierwsze bramki "Lewego" od 23 września.

Dziennikarzom nie umknęło jednak jego zachowanie wobec Lamine Yamala. W 72. minucie 16-latek zdecydował się na łatwy do obrony strzał, a mógł dograć do dobrze ustawionego na 15. metrze Lewandowskiego. Polski napastnik nie ukrywał pretensji do młodszego kolegi.

O całej sprawie wypowiedział się już wcześniej Robert Lewandowski. Teraz Lamine Yamal po raz pierwszy opowiedział o incydencie, jaki miał w ubiegły weekend w starciu z Deportivo Alaves.

[/b]

- Lewandowski już to wyjaśnił. To rzeczy, które dzieją się na boisku. Mam z nim dobre relacje, a szatnia na pewno jest zjednoczona - zapewnił 16-latek, cytowany przez kataloński dziennik "Mundo Deportivo".

Warto zaznaczyć, że Lamine Yamal zdobył w czwartek bramkę w wygranym 3:0 meczu reprezentacji Hiszpanii z Cyprem.

- Bardzo się cieszę z noszenia tej koszulki. Czuję się bardzo komfortowo dzięki moim kolegom, którzy bardzo mi pomagają na boisku - dodał młody piłkarz.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lamine Yamal zrobi większą karierę niż Leo Messi?