Dwa gole! Piłkarz Ekstraklasy postraszył Włochów [WIDEO]

Włochy rozbiły Macedonię Północną (5:2) w meczu eliminacji Euro 2024. W spotkaniu poza mistrzami Europy błysnął też grający na co dzień w PKO Ekstraklasie Jani Atanasov.

Artur Karaszewski
Jani Atanasov w akcji Twitter / Polsat Sport / Jani Atanasov w akcji
Walka o drugie miejsce w grupie C eliminacji do mistrzostw Europy 2024 jest niezwykle zacięta. Bezpośredni awans zapewniła już sobie reprezentacja Anglii, a o drugą lokatę gwarantującą udział w turnieju rywalizują Włosi z Ukraińcami.

Reprezentanci Włoch pokonali w piątkowy wieczór Macedonię Północną 5:2. Wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach gości był zawodnik Cracovii - Jani Atanasov.

Pomocnik Pasów dwukrotnie trafił od bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę. Pierwszego gola strzelił w 52. minucie, kiedy to świetnie ruszył do dośrodkowania i strzałem głową nie dał szans włoskiemu bramkarzowi.

Nie był to koniec popisu Atanasova. 22 minuty później zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się od Francesco Acerbiego, a ten rykoszet kompletnie zmylił Donnarummę.

Bramki dla Włochów zdobywali: Matteo Darmian, Giacomo Raspadori, Stephan El Shaarawy oraz Federico Chiesa (dwa trafienia). Mecz decydujący o bezpośrednim awansie pomiędzy Włochami, a Ukrainą odbędzie się 20 listopada o godz. 20:45.