"Przestraszony". Tak Kucharski podsumował występ Lewandowskiego

W zremisowanym 1:1 meczu z Czechami Robert Lewandowski zaprezentował się nie najlepiej. - Nie był pewny siebie - Cezary Kucharski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" krytycznie ocenił występ kapitana kadry.

Rafał Szymański
Cezary Kucharski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Cezary Kucharski
W piątek reprezentacja Polski nie potrafiła utrzymać jednobramkowej przewagi, wypracowanej w pierwszej połowie, w której na listę strzelców wpisał się Jakub Piotrowski. Po przerwie Tomas Soucek dał radość czeskim kibicom.

Biało-Czerwonym nie pomógł Robert Lewandowski. Kapitan drużyny narodowej przez 90 minut przebywał na placu gry, jednak popełnił kilka prostych błędów i został negatywnie oceniony po ostatnim gwizdku Daniele Orsato.

O komentarz występu Lewandowskiego pokusił się Cezary Kucharski. Były agent zawodnika FC Barcelony zauważył, że w ostatnim meczu eliminacji Euro 2024 35-latek był w słabszej dyspozycji.

- Lewandowski nie był pewny siebie, taki trochę wycofany, przestraszony. Wychodził do pomocy, ale widać było po nim, że nie czuje się najlepiej w tym meczu - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były reprezentant kraju podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Kucharski przyznał, że zaimponował mu Nicola Zalewski. Lewy wahadłowy był jedną z najjaśniejszych postaci na murawie.

- Widać po nim, że ma luz, ma przyjęcie, odejście, niekonwencjonalne zagrania. Myślę, że może być mocnym punktem naszej reprezentacji - uważa Kucharski.